به‌طورمعمول بیشتر پزشکان برای افرادی که دارای قند خون هستند سعی می‌کنند موادی را تجویز کنند که در کاهش میزان قند خون آن‌ها مؤثر باشد. به همین خاطر یکی از مواد مغذی که پزشکان برای چنین افرادی تجویز می‌کنند پسته می‌باشد. در ضمن خرید پسته تازه هم یکی از مواردی است که می‌تواند در نحوه تأثیر این ماده بر قند خون نقش داشته باشد.

پسته یکی از موادی است که در دسته‌بندی آجیل‌ها قرار می‌گیرد و تقریباً نسبت به سایر مواد موجود در آجیل از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد. خوردن پسته به‌نوعی می‌تواند باعث کاهش میزان کربوهیدرات‌ها در بدن شده و به همین سبب نقش زیادی در کاهش میزان قند خون دارد.

همچنین مقدار قند پسته تقریباً بسیار مناسب بوده و برای افرادی که دارای بیماری‌های قندی هستند می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت بدن باشد.

در واقع پسته یکی از مواد سرشار از پروتئین گیاهی و حتی مواد معدنی ازجمله منیزیم و پتاسیم می‌باشد و به همین خاطر است که میزان قند در پسته کم بوده و می‌تواند یکی از بهترین مواد برای کنترل دیابت به شمار برود.

به‌نوعی پسته با توجه به داشتن تعداد فراوانی از انواع مواد معدنی و پروتئین‌ها می‌تواند در برخی از موارد کمبود موادی مانند حبوبات و یا حتی گوشت را هم برطرف کند.

خوردن پسته تا حد زیادی مکانیسم جذب مواد قندی را در بدن کاهش داده و سبب می‌شود که تا ساعاتی پس از خوردن پسته تعداد مواد قندی کمتری در بدن شما جذب شود و با انجام این فرایند مقدار قند خون کاهش پیداکرده و دیابت به خوبی کنترل شود زیرا قند پسته یک منبع خوب برای تأمین انرژی می‌باشد.

میزان قند پسته در مقایسه با خوراکی‌های مشابه بسیار کمتر است

قند موجود در پسته تازه چقدر است؟

وقتی شما به بیماری‌های قندی نظیر دیابت مبتلا می‌شوید قطعاً اولین موردی که باید رعایت کنید پرهیز از خوردن غذاها و موادی است که باعث افزایش قند خون شما می‌شوند. پسته یکی از موادی است که صحبت‌های زیادی در مورد میزان قند آن مطرح است ولی جالب است بدانید این ماده می‌تواند به خوبی به شما در کنترل دیابت کمک بکند.

به‌ویژه وقتی آن را به‌صورت تازه خریداری می‌کنید. قند پسته تازه نسبت به پسته‌های مانده کمی بیشتر است ولی در مقایسه با سایر مواد خوراکی مشابه قند پسته بسیارکم بوده و می‌تواند جایگزین مناسبی برای بیشتر خوراکی‌ها باشد.

ما در فروشگاه باغ پسته نهایت تلاش خود را کرده‌ایم تا بتوانیم تازه‌ترین پسته‌ها را برای شما تهیه‌کرده و به ساده‌ترین شکل در اختیار شما قرار بدهیم.

در واقع وقتی شما میزان قند پسته تازه و نحوه کنترل دیابت توسط آن را با سایر مواد مغذی مشابه مقایسه می‌کنید، قطعاً به این نتیجه خواهید رسید که با مصرف این ماده می‌توانید بسیاری از خوراکی‌های مضر برای بدن خود را حذف کنید و درعین‌حال از تمامی آن پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و یا حتی مواد معدنی نهایت بهره را ببرید.

همچنین وجود مواد نشاسته‌ای در پسته تازه باعث شده است که میزان قند پسته تازه تا حد زیادی کم شده و افرادی هم که دیابت و بیماری‌های قندی دارند بتوانند به مقدار متعادل از این ماده خوراکی خوشمزه استفاده کنند.

به‌طورکلی می‌توان گفت که پسته‌ها با وجود مقدار قند اندکی که دارند نه تنها بیماری دیابت را تشدید نمی‌کنند بلکه با مصرف بهینه از آن‌ها می‌توان برای کنترل و یا حتی کاهش قند خون و دیابت هم کمک گرفت.

ما در فروشگاه باغ پسته همواره سلامت مشتریان را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم و به همین منظور سعی کرده‌ایم پسته‌های خود را با بالاترین سطح کیفیتی و بهداشتی روانه بازار کرده و در اختیار مشتریان خود قرار بدهیم.

قند موجود در پسته تازه برای بدن بسیار متعادل است

تأثیرات قند پسته تازه در کنترل دیابت

به‌طورکلی مصرف پسته با توجه به‌تمامی مواد مفید موجود در آن از جمله پروتئین‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و … علاوه بر حفظ میزان قند خون شما در حالت تعادل، می‌تواند در کنترل دیابت هم به شما کمک شایانی را بکند.

فقط کافی است که در نحوه مصرف آن صرفه‌جویی کرده و به مقدار استاندارد میل بفرمایید تا قند پسته به‌طور مفیدی برای شما مصرف شود. به‌نوعی می‌توان گفت پسته یکی از مواد مغذی است که در بیشتر موارد می‌توان از آن به جای سایر خوراکی‌های دیگر هم استفاده کرد.

البته کیفیت پسته و تازه بودن آن نقش بسیار زیادی در تأثیرات آن دارد و به همین منظور شما باید سعی کنید همواره تازه‌ترین پسته‌ها را تهیه کنید. در فروشگاه باغ پسته تمامی امکانات لازم جهت خرید پسته تازه به ساده‌ترین شکل ممکن برای شما فراهم‌شده است و شما می‌توانید با تهیه پسته‌های سالم و تازه از تمام مزایای این ماده مغذی نهایت استفاده را بکنید.

همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش این محصولات با ما تماس گرفته و سؤالات خود را از ما بپرسید.

کم بودن میزان قند پسته تازه می‌تواند به کنترل بیماری دیابت کمک بکند

منبع:

https://www.livestrong.com/article/496252-the-effects-of-pistachios-on-blood-glucose  و

https://www.beytoote.com/health/nutrition/pistachio-sap.html?m=1

دیدگاهتان را بنویسید