آیا پسته چاق کننده است؟

یکی از پرطرفدارترین آجیل‌ها که نسبت به سایرین قیمت بالاتری هم دارد پسته است. در واقع پسته یکی از منابع اصلی تأمین انرژی و کالری موردنیاز برای بدن می‌باشد. در پسته می‌توان انواع متنوعی از مواد مغذی و حتی آنتی‌اکسیدان‌ها را یافت. مصرف روزانه بین ۲۰ الی ۲۵ عدد پسته می‌تواند یک برنامه متعادل باشد ولی در صورت مصرف بیش از اندازه، این آجیل می‌تواند تأثیر زیادی در چاقی داشته باشد. در مواردی پسته چاق کننده محسوب می‌شود که در روند مصرف آن زیاده‌روی شود، درحالی‌که مصرف صحیح پسته در لاغری نیز تأثیر دارد. کیفیت پسته تأثیر زیادی در روند چاقی دارد و به همین دلیل باید در خرید پسته دقت زیادی را به خرج دهید.

به‌طورکلی پسته را به دو دسته خام و بوداده تقسیم می‌کنند. برخی از افراد معتقد هستند که کالری پسته خام بیشتر از پسته بوداده است ولی متخصصان تغذیه به این نتیجه رسیده‌اند که در میزان کالری این دو پسته هیچ تفاوتی وجود ندارد.

  در برخی از موارد پسته می‌تواند چاق کننده باشد

البته پسته خام در مقایسه با سایر پسته‌ها میزان فیبر بیشتری دارد و وقتی شخصی از این نوع پسته مصرف می‌کند، مدت زمان زیادی او را سیر نگه می‌دارد. به همین سبب با استفاده صحیح این نوع پسته می‌توان برای لاغر کردن هم از آن کمک گرفت. درنتیجه با مصرف درست و به‌موقع پسته می‌توان به لاغری با پسته هم فکر کرد.

همان‌طور که گفتیم کیفیت پسته دارای نقش مهمی در میزان ویتامین‌ها، کالری و سایر مواد مغذی آن هست و برای این‌که همه این موارد را بتوانید در یک پسته بیابید باید همواره تازه‌ترین پسته‌ها را تهیه کنید. شما می‌توانید در فروشگاه اینترنتی باغ پسته، این محصولات را به صورت تازه و با کیفیت بالا تهیه کنید و از تمام فواید آن بهره لازم و کافی را ببرید.

 

آیا پسته برای لاغری تأثیرگذار است؟

همان‌گونه که در بالا هم اشاره کردیم انواع مختلفی از پسته‌ها با خواص متنوعی وجود دارند که برای موارد زیادی مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورمعمول پسته‌ها دارای کالری و میزان فیبر متوسطی هستند ولی این موارد در پسته خام بسیار بیشتر از سایر انواع پسته‌ها است. به‌طورکلی کالری و فیبر در بدن باعث می‌شوند که شما برای مدت‌زمان زیادی احساس گرسنگی نداشته باشید.

به همین خاطر می‌توان با استفاده بهینه از پسته به لاغری با پسته هم فکر کرد و گفتن این مورد که پسته چاق کننده است لزوماً امر صحیحی نیست. طبیعتاً هرچه پسته تازه‌تر باشد دارای فیبر و کالری بیشتری هم هست و افرادی که قصد لاغری با پسته را دارند می‌توانند از خرید پسته با پوست استفاده کنند که کاملاً تازه و دست‌نخورده است.

پسته می‌تواند نقش زیادی در لاغری داشته باشد

درواقع خرید پسته با پوست می‌تواند به‌نوعی تازه بودن پسته را برای شما تضمین کند. زمان استفاده از پسته هم در کنار تازه بودن آن می‌تواند به لاغری کمک زیادی بکند. برای مثال یکی از بهترین زمان‌ها برای مصرف پسته، خوردن آن به‌عنوان میان وعده می‌باشد. وقتی شما چند عدد پسته تازه را به‌عنوان میان وعده مصرف می‌کنید، این پسته‌ها باعث می‌شوند که شما تا خوردن وعده‌ی غذایی بعدی احساس گرسنگی نکنید.

خرید پسته با پوست علاوه بر تضمین تازگی پسته، به شما این اطمینان را می‌دهد که پسته موردنظر دارای تمامی مواد مغذی و پر انرژی است. بنابراین باید مراقب باشید که در مصرف پسته صرفه‌جویی کنید تا پسته به لاغری شما کمک کند ولی اگر زیاده‌روی کردید ممکن است آن پسته برای شما نقش یک پسته چاق کننده را ایفا کرده و تمام هدف‌های شما را خراب کند.

 

تأثیرات پسته تازه در رژیم‌های غذایی

اگر دقت کرده باشید بیشتر متخصصان تغذیه در رژیم‌های غذایی که برای بیماران خود تجویز می‌کنند از پسته به‌عنوان یک غذای نیمه‌کامل بهره ببرند و همواره توصیه می‌کنند که از پسته‌های تازه استفاده شود. تهیه پسته‌های تازه با قیمت مناسب کار ساده‌ای نیست زیرا بیشتر افراد و یا حتی فروشگاه‌ها از پسته‌های سال‌های گذشته خود برای فروش استفاده می‌کنند. ما در فروشگاه و مرجع تخصصی باغ پسته تمام سعی خود را کرده‌ایم که بتوانیم همه امکانات را جهت خرید پسته تازه برای شما فراهم کنیم تا شما به ساده‌ترین شکل بتوانید برای خرید پسته اقدام کنید.

پسته تازه برای رژیم‌های غذایی بسیار مناسب است

به‌طورکلی با توجه به میزان مصرف خود افراد می‌توان گفت پسته چاق کننده و لاغر کننده است. استفاده پسته‌های خام و یا حتی سایر پسته‌ها تقریباً فواید مشابهی را برای شما به همراه خواهند داشت چون اغلب آن‌ها دارای خواصی مشابه هستند.

سلامتی محصولات نیز یکی دیگر از موارد مهم در خرید پسته می‌باشد و به همین سبب ما در فروشگاه باغ پسته این نکته را در اولویت کاری خود قرار داده و همیشه برای سلامتی مشتریان خود اهمیت ویژه‌ای را قائل بوده‌ایم. در ضمن شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

منبع:

https://www.everydayhealth.com/weight/0403/do-pistachios-hurt-or-help-weight-loss.aspx

دیدگاهتان را بنویسید