چرا پسته یکی از خون‌ساز های دنیاست؟

پسته برای کم‌خونی یک درمان قطعی محسوب می‌گردد که این موضوع توسط بسیاری از متخصصان نیز به تائید رسیده است. یکی از بیماری‌های شایع در میان ایرانیان کم‌خونی و فقر آهن می‌باشد که از کوچک تا بزرگ را درگیر خود کرده و عوارض بسیار آزاردهنده‌ای نیز با خود در پی دارد. خرید پسته و مصرف آن می‌تواند ویتامین و مواد معدنی فراوانی ازجمله پروتئین، آهن، کلسیم، فسفر، ۳B و … را به بدن رسانده و از بروز بسیاری بیمارهای جلوگیری کند. معمولاً افرادی که به بیماری کم‌خونی مبتلا هستند، مدام دچار سرگیجه، بی‌حوصلگی و رنگ‌پریدگی می‌شوند.

پسته برای کم¬خونی و سلامت بدن

این افراد می‌توانند به‌جای استفاده از داروهای شیمیایی به سراغ یکی از بهترین مواد غذایی خون‌ساز دنیا، پسته بروند که آهن موجود در این آجیل بسیاری از بیماری‌ها را درمان می‌بخشد. آهن و کلسیم ازجمله مواردی هستند که بدن برای حفظ حیات و سلامتی به آن‌ها نیاز دارد. مصرف روزانه چند عدد پسته آهن و کلسیم موردنیاز بدن را تأمین می‌کند. معمولاً کسانی که دچار کم‌خونی هستند بدن آن‌ها با کاهش گلبول‌های قرمز خون روبرو است، پسته ازآن‌جهت که به افزایش هموگلوبین خون کمک کرده و سطح آهن را در بدن کنترل می‌کند، امروزه به‌عنوان خون‌سازترین ماده غذایی در جهان شناخته می‌شود.

پسته خون‌ساز

یکی از مهم‌ترین ماده مغذی که برای حفظ سلامتی بدن ارزش بی‌شماری دارد تأمین آهن موردنیاز بدن می‌باشد. کمبود آهن موجب فقر آهن در بدن شده که عارضه کم‌خونی را با خود در پی خواهد داشت. درنتیجه گلبول‌های قرمز در حمل اکسیژن به بدن دچار مشکل شده و فرد علائمی مانند سردرد و خستگی را احساس خواهد کرد. مصرف پسته خون‌ساز مانع از فقر آهن در بدن می‌گردد. یکی از مهم‌ترین وظایف آهن در بدن ساخت هموگلوبین است که از طریق پسته خون‌ساز می‌توان به‌دست آورد.

پسته خون‌ساز و تأمین آهن در بدن

پسته خون‌ساز از ترکیبات ارزشمند آلی و معدنی تشکیل‌شده و خطر ابتلا به کم‌خونی و بیماری‌های قلبی و عروقی را به حداقل می‌رساند. علاوه بر آهن کمبود فولات نیز در بدن خطر ابتلا به کم‌خونی را افزایش می‌دهد. پسته به‌عنوان مواد غذایی خون‌ساز جذب آهن را در بدن افزایش داده و مانع از کاهش تعداد گلبول‌های خون در بدن می‌گردد.

طبق آمار و تحقیقات به‌دست آماده کم‌خونی بیش­تر در دختران و زنان رواج دارد، یکی از متخصصین تغذیه با بیان اینکه کم‌خونی در دختران جوان قدرت تمرکز و یادگیری را از آن‌ها سلب می‌کند، اظهار داشت توجه به رژیم غذایی و مصرف روزانه مقداری پسته برای کم‌خونی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای حفظ سلامتی محسوب می‌شود.

پسته سرشار از فولات و آهن

پسته سرشار از فولات و آهن

هیچ ماده غذایی به‌اندازه پسته برای کم‌خونی نمی‌تواند تأثیرگذار باشد و در تأمین فولات و آهن در بدن مفید واقع شود؛ بنابراین سعی کنید به‌جای مصرف قرص آهن و داروهای شیمیایی تغذیه خود را خوب کنید و از مصرف پسته که به افزایش سطح گلبول‌های قرمز خون کمک کرده و موجب حمل آسان اکسیژن در بدن می‌گردد، غافل نشوید زیرا فقر آهن و بیماری کم‌خونی سبک زندگی شمارا تحت تأثیر قرار داده و کاهش هموگلوبین خون نیز آسیب جدی بر بدن وارد می‌کند. برای بازگرداندن سطح هموگلوبین به حالت عادی و درمان کم‌خونی به سراغ پسته خون‌ساز و بهداشتی باغ پسته بروید.

 

تفاوت پسته تازه و کهنه در خون‌سازی

همان‌طور که اشاره کردیم پسته برای کم‌خونی و کنترل میزان هموگلوبین خون در بدن نقش مؤثری دارد؛ اما در هنگام خرید پسته بهتر است به جنس و مرغوبیت آن نیز توجه کرد. پسته تازه و کهنه در خون‌سازی باهم متمایز می‌باشند. پسته‌های تازه معمولاً از ویتامین و مواد معدنی سرشاری برخوردار هستند و اگر مدت زیادی از آن‌ها بگذرد خواص اولیه خود را از دست می‌دهند. فروشگاه و مرجع تخصصی باغ پسته با اهمیت به بهداشت و سلامت مشتری مرغوب‌ترین پسته‌ها را در اختیار مردم شریف ایران قرار می‌دهد.

تفاوت پسته تازه و کهنه در خون‌سازی

صحبت‌های پایانی

طبق تحقیقات و آزمایشات فراوانی که بر روی ماده غذایی پسته به‌عمل‌آمده دریافتند که پسته برای کم‌خونی و بسیاری از بیماری‌ها ازجمله دیابت، مشکلات قلبی، پوست و مو و … بسیار تأثیرگذار می‌باشد. توجه کنید افرادی که دچار بیماری کم‌خونی هستند باید بیماری خود را جدی گرفته و از مصرف روزانه پسته نیز غافل نشوند. مقدار آهنی که بدن شما به‌صورت روزانه به آن احتیاج دارد با چند عدد پسته برطرف می‌گردد. پسته به جذب آهن در بدن نیز کمک شایانی می‌کند زیرا سرشار از مس بوده و جریان خون در بدن را بهبود می‌بخشد.

متخصصان مواد غذایی و پزشکان تغذیه نیز با تأکید بر مصرف این ماده غذایی گفتند، برای تسکین بیماری‌ها، آرامش اعصاب خود و آرامش قلب پسته خون‌ساز را در لیست برنامه‌های غذایی خود قرار داده تا همیشه سالم و سلامت بمانید. فروشگاه اینترنتی باغ پسته با ارائه خدمات و خرید اینترنتی آسان پسته‌های درجه‌یک و مرغوب را باقیمتی مقرون‌به‌صرفه در اختیار شما قرار داده و توجه به بهداشت فردی و حفظ سلامتی افراد را هدف اصلی خود می‌داند. جهت کسب اطلاعات بیش­تر با کارشناسان باغ پسته در ارتباط باشید.

منبع:

https://www.traditionaloven.com/foods/specific-nutrient/nuts-seeds/nuts-pistachio-nuts-dry-roasted-unsalted-added/iron-fe.html

دیدگاهتان را بنویسید